09.10.2023

24. gala Suzuki Boxing Night – zwycięstwo dla Polaków!

Podczas 24. Gali Suzuki Boxing Night zatriumfowała polska reprezentacja, która pokonała Armenię 16:4.

To godny rewanż za spotkanie sprzed półtora roku w Słupsku, gdy nasi pięściarze musieli uznać wyższość armeńskich gości. W Żyrardowie Biało-Czerwoni zakończyli trzy walki zwycięstwami przed czasem.

W ringu bardzo dobrze zaprezentował się Mikołaj Mańka (w kat. 60 kg był lepszy od Nareka Gharibyana), bracia Jakub i Paweł Sulęccy (pierwszy startował w kat. 63,5 kg i pokonał Arsena Poghosyana, drugi zaś w kat. 67,5 kg wygrał z Armenem Mashkaryanem), Michał Dawiec (kategoria 67 kg, wygrał przez RSC z Aramem Avalyanem), Cezary Znamiec (pokonał Andranika Sedrakyana 3:0, waga 71 kg), Mateusz Urban (wygrana z Tigranem Melkonyanem, waga 75 kg) oraz Michał Jarliński (triumfator starcia z Andriejem Czisem). Jakub Krzpiet doznał niestety kontuzji czoła i nie został dopuszczony do ostatniej rundy pojedynku z Erikiem Evoyanem, słabiej wypadł też Emilian Dudajek (kategoria 57 kg, walczył z Henrikiem Sahakyanem).

Ostatni do ringu wchodził Jakub Straszewski. Młody pięściarz z Włocławka (kat. do 86 kg) pauzował przez kilka miesięcy z powodu tragicznej śmierci ojca. Straszewski wygrał przed czasem. W trzeciej rundzie starcia z Geworgiem Hovakimyanem sędzia musiał przerwać pojedynek, w którym Polak był zdecydowanie lepszy.

Wszyscy młodzi pięściarze, jako cała drużyna, zasłużyli na duże wyróżnienie po występie na meczu w Żyrardowie. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja o miejsce w reprezentacji prowadzonej przez trenera Wojciecha Bartnika.

Polska – Armenia 16:4

  • 54 kg Jakub Krzpiet - Erik Evoyan por. RSC-I 3
  • 57 kg Emilian Dudajek - Henrik Sahakyan 0:3
  • 60 kg Mikołaj Mańka - Narek Gharibyan 3:0
  • 63,5 kg Jakub Sulęcki - Arsen Poghosyan 3:0
  • 67 kg Paweł Sulęcki - Armen Mashakaryan 2:1
  • 67 kg Michał Dawiec – Aram Avalyan RSC 3
  • 71 kg Cezary Znamiec - Andranik Sedrakyan 3:0
  • 75 kg Mateusz Urban - Tigran Melkonyan 3:0
  • 75 kg Michał Jarliński – Andrei-Stefan Chis RSC 1
  • 86 kg Jakub Straszewski - Gevorg Hovakimyan RSC 3

12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Lato z Suzuki 2024

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji serwisowej „Lato z Suzuki 2024”, która rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca lipca. Samochodowe ASO proponują przegląd i profesjonalną dezynfekcję układu klimatyzacji!

Dowiedz się więcej
16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej