18.12.2023

Nowy silnik zaburtowy DF250AUN – 250 koni i V-6 do szybkiego pływania

W sieci polskich dilerów Suzuki Marine debiutuje nowy model silnika zaburtowego DF250AUN, który jest przeznaczony do łodzi na płytkie wody (shallow water) oraz mniejszych łodzi sportowych (bass boat), rekreacyjnych i także tych tak chętnie używanych przez wędkarzy. Nowa 6-cylindrowa jednostka (V-6, pojemność 4 l) pozwala na osiągnięcie dużej prędkości i doskonałej dynamiki na wodzie, a więc gwarantuje szybką zmianę łowiska, przyda się także podczas regat czy wreszcie w codziennej rekreacji.

Konstrukcyjnie nowy model DF250AUN powstał na bazie sprawdzonej jednostki DF250AP. Inżynierowie z Hamamatsu zmienili m.in. wałek rozrządu oraz moduł zapłonowy ECM. Przeróbki objęły także pokrywę silnika, górne mocowanie do pawęży oraz tzw. spodzinę. Osłona silnika ma inny kształt oraz inne wloty powietrza. DF250AUN wyróżnia także atrakcyjny kolor – silnik Suzuki, jest czarny-matowy, oznaczony logotypem „Kuro”. Przekładnia bazuje na rozwiązaniach technicznych modelu DF250S (nie był oferowany na naszym rynku). Przeprojektowana obudowa w przedniej części oraz kształt i umiejscowienie wlotów wody chłodzącej dopasowano do warunków, w których silnik będzie wykorzystywany (przy większych prędkościach) oraz dla zmniejszenia kawitacji. Dodatkowo asymetryczny kształt w dolnej części gwarantuje lepszą stabilność podczas pływania z dużą prędkością.

Nowa jednostka Suzuki będzie dostępna wyłącznie z kolumną X i oferowana w cenie od 105 tys. zł.

Więcej na: https://suzuki.pl/marine.

12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Lato z Suzuki 2024

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji serwisowej „Lato z Suzuki 2024”, która rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca lipca. Samochodowe ASO proponują przegląd i profesjonalną dezynfekcję układu klimatyzacji!

Dowiedz się więcej
16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej